PROGRAM

    - Vstupenky online    - 3D projekce    - Trailer k filmu
Divadlo
ÚTERÝ
24.05.2016
10:00 hod
Velký sál Střelnice
O PRAČLOVÍČKOVI

O PRAČLOVÍČKOVI
Školní divadelní představení, účinkuje Divadlo Tramtarie Olomouc. Vstupné 40,- Kč, pohádku je možné navštívit také individuálně po předchozí domluvě na tel. 603 849 460.
40 Kč
Kino
ÚTERÝ
24.05.2016
17:00 hod
Kino Střelnice
X-MEN: APOKALYPSA 3D
(akční sci-fi, USA)

X-MEN: APOKALYPSA 3D
Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem.
české znění
přístupný
140 Kč
120 min

Promítáme ve 3D
Trailer k filmu
Kino
ÚTERÝ
24.05.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
SVÁTEK MATEK
(komedie, USA)

SVÁTEK MATEK
Do Svátku matek zbývá už jen několik dnů a několik rodin se musí vyrovnat s tím, jak tento velký den letos stráví. Ať už to znamená strávit ho s novou láskou, ztracenou láskou či úplně bez lásky, letošní Svátek matek se určitě nezapomenutelně zapíše do historie romantických komedií – a na několik dalších desetiletí i do povědomí diváků. Laskavý, starostlivý, vtipný a dojemný – stejně jako matky na celém světě. A navíc Jennifer Anistonová a Julia Robertsová v hlavních rolích!
titulky
od 12 let
100 Kč
115 min

Trailer k filmu
Akce
ČTVRTEK
26.05.2016
16:00 hod
SETKÁNÍ SENIORŮ

SETKÁNÍ SENIORŮ
Tradiční jarní setkání seniorů s kulturním programem, občerstvením a tancem. Vstupné dobrovolné.
Divadlo
PÁTEK
27.05.2016
19:30 hod
Velký sál Střelnice
KABARET NAHATÝ SHAKESPEARE

KABARET NAHATÝ SHAKESPEARE
Uvádíme při příležitosti 400. výročí úmrtí největšího dramatika všech dob! Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat! Chytrá komedie, která se s nadsázkou a humorem věnuje pěti nejznámějším shakespearovským tragediím. Inscenaci Divadla Tramatrie Olomouc režíroval hostující režisér Jiří Trnka (od letošního léta je zbrusu novým ředitelem osudem těžce zmítaného Činoherního studia v Ústí nad Labem) říká: „Snažili jsme se jít do esence pěti nejslavnějších Shakespearovských tragedií. Odlehčujeme temné příběhy plné vražd, mystiky i tragické lásky. Kombinace kabaretu s původními slavnými výstupy a monology ze shakespearových tragedií tvoří dohromady nesmírně živý divadelní tvar. Myslím, že se nám moderním a lehkým způsobem daří převyprávět všech pět velkých příběhů a přidat něco málo navíc.“ V hlavních rolích se představí přední členové Divadla Tramtarie Petra Čiháková, Jana Posníková, Václav Stojan, Bořek Joura a Martin Dědoch. – Vstupné 100,- Kč, vstupenky v předprodeji u paní Kubešové v obchodě Dětský textil ve Valdštejnově ulici.
100 Kč
Kino
SOBOTA
28.05.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
NÁVŠTĚVNÍCI 3: REVOLUCE
(komedie, Francie)

NÁVŠTĚVNÍCI 3: REVOLUCE
Magoři ze středověku se znovu pustí do cestování časem a stanou se návštěvníky v době, o které samozřejmě nemají ani páru. Jean Reno a Christian Clavier se vrací ve svých slavných rolích v pokračování legendární komedie Návštěvníci. Poprvé v roce 1993 se rytíř a jeho sluha dostali omylem až k nám do současnosti. V novém a stejně bláznivém dobrodružství je labyrint času vhodí doprostřed slavné Francouzské revoluce na konci 18. století. Historie se srazí s historií, někdo z toho bude mít pořádnou bouli a natlučený nos a diváci v kinech si bezvadně procvičí bránici. Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán“ to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. Zajímavost pro české diváky: Komedie Návštěvníci 3 se z velké části natáčela v Praze a na zámcích a hradech Česka.
české znění
přístupný
110 Kč
110 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ÚTERÝ
31.05.2016
17:00 hod
Kino Střelnice
ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ: ZA ZRCADLEM
(dobrodružný, USA)

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ: ZA ZRCADLEM
Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, což je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli i nepřáteli v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas.
české znění
přístupný
120 Kč
125 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ÚTERÝ
31.05.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
MAGGIE MÁ PLÁN
(komedie, USA)

MAGGIE MÁ PLÁN
Maggie (Greta Gerwig) je mladá a nezávislá Newyorčanka, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane svobodnou matkou a k otěhotnění se rozhodne využít svou bývalou studentskou známost (Travis Fimmel). I díky této volbě má, jako vždy, pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem. Ale i přes tuto pečlivě naplánovanou „transakci“ však narazí na nepředvídatelnost osudu. Maggie se totiž nečekaně zamiluje, a to do Johna (Ethan Hawke), profesora antropologie, jemuž se pro změnu zrovna rozpadá manželství s Georgettou (Julianne Moore), velmi úspěšnou a egocentrickou profesorkou na prestižní Columbia University, a také více než trochu drsnou manželkou. A tak Maggie rozjede další ze svých dokonalých plánů. Tentokráte na osvobození Johna z manželského chomoutu. O několik let později, když je Maggie za Johna už provdaná, si uvědomí, že její láska k němu už poněkud vyprchala. A tak, jak je zvyklá, přijde s dalším plánem, a to smířit Johna s jeho bývalou manželkou a vrátit jej zpátky tam, odkud si jej před časem vyzvedla. S trochou pomoci nejlepších přátel, Tonyho (Bill Hader) a Felicie (Maya Rudolph), Maggie uvede do pohybu nový skvělý plán, který zamíchá s jejich životy a to jak nečekaně, tak i hodně vtipně. Maggie nakonec zjistí, že osud by občas měl být ponechán... svému osudu.
titulky
od 12 let
110 Kč
90 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ČTVRTEK
02.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
TAJEMSTVÍ DIVADLA SKLEP...
(dokumentární, ČR)

TAJEMSTVÍ DIVADLA SKLEP...
…aneb Manuál na záchranu světa. Film vypráví o tajemství Divadla Sklep, o jeho historii i současnosti a sleduje principy jeho obdivuhodně dlouholeté existence a soudržnosti. Samozřejmě také portrétuje jeho výrazné osobnosti, za všechny jmenujme otce zakladatele Davida Vávru a Milana Šteindlera, dále pak Tomáše Hanáka, Václava Marhoula, Aleše Najbrta, Evu Holubovou či Jiřího Macháčka. Mnoho osobností z řad herců, muzikantů a režisérů, které zde od roku 1971 začínaly svoji uměleckou dráhu, funguje v dnešním kulturním a mediálním světě jako úspěšní a oblíbení solitéři. Doufáme, že ti, co tuto skutečnost netuší, se díky našemu filmu dozvědí nové souvislosti a současně proniknou do tvorby a poetiky jedné ze stálic divadelního světa, která letos oslaví 45 let své existence.
české znění
přístupný
80 Kč
100 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
PÁTEK
03.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
SPRÁVNÍ CHLAPI
(mysteriózní krimi, USA)

SPRÁVNÍ CHLAPI
Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy.
titulky
od 15 let
100 Kč
115 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ÚTERÝ
07.06.2016
17:00 hod
Kino Střelnice
ŽELVY NINJA 2
(akční dobrodružná komedie, USA)

ŽELVY NINJA 2
Město New York už zase potřebuje zachránit, a tak se ze stok vynoří čtyři zmutovaní želví kamarádi, aby znovu zastavili Trhače a jeho kumpány. Jejich hrdinské kousky prokládané zaslouženou pizzou dokumentuje sexy reportérka April. Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael jsou tady opět s námi a jejich příběhy pokračují!
české znění
přístupný
120 Kč
115 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ÚTERÝ
07.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
VZKAZ V LÁHVI
(thriller, Dánsko)

VZKAZ V LÁHVI
Po osmi letech strávených v Severním moři doputuje tajemný vzkaz v láhvi až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy. Detektiv Carl Mørck a jeho asistent Assad jsou vtaženi do temného případu vraždícího psychopata, sektářské víry a unesených dvojic sourozenců, jejichž zmizení nikdo nehlásil. Jen co detektivové začnou záhadu rozplétat, věci se dají do pohybu v ďábelském tempu. Třetí díl krimisérie podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena navazuje na to nejlepší z tradice severských detektivek.
titulky
od 12 let
80 Kč
110 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
STŘEDA
08.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
DĚDA
(rodinná komedie, ČR)

DĚDA
K rázovitému valašskému Dědovi (František Segrado) přijíždějí na prázdniny vnoučci (Anička Čtvrtníčková a Jáchym Dimov) z Prahy. Zaneprázdnění rodiče (David Suchařípa a Petra Hřebíčková) vysílají děti v dobrém úmyslu změnit jejich virtuální svět internetu, mobilů a tabletů. Na valašské vesnici totiž vše funguje trošku jinak. Ne, že by tu nebyl signál, ale Ti Valaši zkrátka žijí po svém. Navíc pokud na půdě dědovy chaloupky naleznete zapomenutý poklad, který začne zajímat i zbytek vesnice, máte rázem jízdenku na tajemnou exkurzi historií starého Valašska od jara až do zimy.
české znění
přístupný
100 Kč
95 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ČTVRTEK
09.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
DCERA ČARODĚJKY
(akční fantasy, Dánsko)

DCERA ČARODĚJKY
Dcera čarodějky Dina po matce zdědila nadpřirozené schopnosti: umí se podívat člověku přímo do duše a vyvolat v něm pocity studu za jeho činy. Když je její matka neprávem obviněna z hrůzných vražd, Dina se rozhodne odhalit pravdu, kvůli čemuž se ocitá uprostřed nebezpečného boje o moc a v ohrožení vlastního života.
české znění
přístupný
100 Kč
100 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Divadlo
PÁTEK
10.06.2016
18:00 hod
Velký sál Střelnice
ROBERT FULHUM V KRÁLÍKÁCH!

ROBERT FULHUM V KRÁLÍKÁCH!
Robert Fulghum (*1937, Waco, Texas, USA) se znovu přidává k projektu LiStOVáNí, aby s ním objel české luhy a háje a pokřtil svou novou knihu. Proslulý americký autor, který nemá televizi, mobilní telefon ani e–mail, si přece jen založil webovou stránku (www.robertfulghum.com), na níž pravidelně zveřejňuje ve svém deníku krátká zamyšlení nad věcmi, které ho v životě, při psaní a na cestách potkávají. Známý americký spisovatel je hostem divadelního představení podle své knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Jedná se o další scénické ztvárnění knižní předlohy z cyklu LiStOVáNí, na jevišti uvidíme Lukáše Hejlíka, Věru Hollou a Jiřího Resslera. V závěru se přidá sám spisovatel, následuje beseda, autogramiáda a prodej nové autorovy knihy Poprask v sýrové uličce. Přijďte se podívat a na vlastní oči přesvědčit, že opravdu všechno, co Robert Fulghum potřebuje znát, se naučil v mateřské školce. Vstupné 100,- Kč, vstupenky jsou v předprodeji u paní Kubešové v obchodě Dětský textil ve Valdštejnově ulici.
100 Kč
Kino
PÁTEK
10.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
BOJ
(válečný, Dánsko)

BOJ
Vojenský důstojník Claus je se svou jednotkou na zahraniční misi, zatímco jeho žena Maria se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi a péčí o tři děti. Během rutinní obhlídky se jednotka dostane pod těžkou křížovou palbu a Claus je v krizové situaci donucen učinit rozhodnutí, které vyústí v odvolání z mise a obvinění z válečného zločinu. Nekompromisní soudní dohra však zdaleka není tak tíživá jako morální dilema, které Clause nutí volit mezi osobní ctí a zájmy vlastní rodiny. Mistr tichého napětí Tobias Lindholm představuje po filmech Hon nebo Únos další působivé drama, které si hned po premiérovém uvedení na festivalu v Benátkách vysloužilo mimořádné ovace, korunované nominací na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.
titulky
od 12 let
80 Kč
115 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Hudba
SOBOTA
11.06.2016
18:30 hod
Poutní kostel Dolní Hedeč
JITRO - AVE MARIA

JITRO - AVE MARIA
Koncert pěveckého sboru z Hradce Králové pod vedením sbormistra Jiřího Skopala. Dále účinkují: Michal Chrobák (klavír) a František Vaníček (varhany). Koncert je součástí Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad 2016. – Královéhradecký dětský sbor Jitro založil v roce 1973 Josef Vrátil. Od roku 1977 stojí v jeho čele umělecký vedoucí a sbormistr Jiří Skopal. Jitro pravidelně uskutečňuje turné v mnoha evropských státech (Belgie, Dánsko, Francie, Itálie, Lichtenštejnsko, Německo, Nizozemí, Rakousko, Řecko, Španělsko, Velká Británie) a je účastníkem mezinárodních soutěží, na kterých získalo celou řadu významných ocenění. Mezi největší úspěchy patří vítězství v Llangollenu (Wales, 1988), v Nantes (Francie, 1989), v Leccu (Itálie, 1990), v Neerpeltu (Belgie, 1996), v Olomouci (2003), v Pardubicích (2009), v Leccu (Itálie 2010) a tři zlaté medaile v Xiamen (Čína, 2006). Od roku 1990 sbor uskutečnil dvanáct turné po Spojených státech amerických (New York, Houston, Boston, Dallas, Madison, Indianapolis, Cincinnati, Naschville, Washington, St. Louis, Kansas City, Milwaukee, letos Montana a New York), pět po Japonsku (1993, 2001, 2004, 2007, 2010) a v roce 1993 koncertoval v Hong Kongu. Jitro pravidelně spolupracuje s rozhlasem, televizí, vydává hudební nosiče. Repertoár zahrnuje díla vokální polyfonie, oratorní tituly, spirituály, úpravy lidových písní i soudobou tvorbu. Vystupuje na premiérových koncertech Asociace českých skladatelů a koncertních umělců, je nositelem cen Českého hudebního fondu za interpretační výkony. Jitro je složitý komplex přibližně 350 dětí mezi 5 až 19 lety, které navštěvují několik oddělení. Přípravná oddělení se jmenují Broučci, Světlušky, Skřivánek A, Skřivánek B a Vlčí máky. Posledním stupněm před vstupem do hlavního sboru se pro děti stává Jitříčko, ve kterém zažívají zkoušky s hlavním pěveckým sborem. Kromě zpěvu a hlasové výchovy se děti od nejútlejšího věku věnují hudební teorii, intonaci a hře na zobcovou flétnu. - Bezplatná doprava na koncert je zajištěna autobusem pana Pinkase, odjezd z autobusového nádraží ve 18:00 hodin. Vstupné dobrovolné bude věnováno na potřeby poutního kostela.
Akce
PONDĚLÍ
13.06.2016
15:00 hod
Kino Střelnice
ČESKÁ REPUBLIKA - ŠPANĚLSKO

ČESKÁ REPUBLIKA - ŠPANĚLSKO
Přímý přenos fotbalového utkání - Mistrovství Evropy 2016 ve Francii
Kino
ÚTERÝ
14.06.2016
17:00 hod
Kino Střelnice
WARCRAFT: PRVNÍ STŘET 3D
(akční fantasy, USA)

WARCRAFT: PRVNÍ STŘET 3D
WarCraft studia Legendary představí epické dobrodružství, které nás zavede do světa Azeroth. Nikdy nekončící spory mezi uskupením ras Aliance a Hordy budeme sledovat prostřednictvím lidského generála Anduina Lothara a orkského náčelníka Durotana. Navštívíme tak nejznámější baštu lidského pokolení - Stormwind, magický Dalaran nebo pod horou ukrytý Ironforge. Snímek byl natočen na motivy jednoho z nejznámějších herních univerz společnosti Blizzard Entertainment.
české znění
přístupný
150 Kč
120 min

Promítáme ve 3D
Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ÚTERÝ
14.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
MUSÍME SE SEJÍT
(komedie, ČR)

MUSÍME SE SEJÍT
V hospodě u piva se setkají čtyři dobří přátelé z mládí - Karel, Filip, Pupík a Caprio. Během tohoto setkání se jim neustále vracejí vzpomínky na legendární kemp Bambus, do kterého za mlada pravidelně jezdívali a ve kterém prožili ta nejlepší léta. Z čiré nostalgie se rozhodnou, že kemp navštíví znovu - tentokrát ale na kolech! Jelikož Karel právě odešel z armády, Filip ukončil pracovní poměr na ženské klinice coby doktor a Caprio je herec na volné noze, tak mají času dostatek. Pupík si vezme v práci volno a může se vyrazit! Na poslední chvíli však Karel dostane na starost svého dospívajícího syna Juru, který stejně jako jeho otec není ani trochu rád, že by spolu měli strávit několik dní. Všechno je však již naplánováno, a tak v duchu Karlova vojenského hesla "Jen my, instinkt a příroda" vyráží pětice směr kemp Bambus...
české znění
přístupný
120 Kč
85 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Akce
STŘEDA
15.06.2016
18:00 hod
Velký sál Střelnice
TANČÍME PRO RADOST

TANČÍME PRO RADOST
Dvacátý pátý ročník oblíbeného pořadu. Představí se žáci všech ročníků tanečního oboru ZUŠ. Vstupné 60,- Kč, vstupenky v předprodeji v kanceláři Střelnice od 30.5., rezervace na tel. 603 849 460 (nejlépe SMS) nebo na e-mailové adrese strelnice@strelnice.cz
60 Kč
Akce
ČTVRTEK
16.06.2016
18:00 hod
Velký sál Střelnice
TANČÍME PRO RADOST

TANČÍME PRO RADOST
Dvacátý pátý ročník oblíbeného pořadu. Představí se žáci všech ročníků tanečního oboru ZUŠ. Vstupné 60,- Kč, vstupenky v předprodeji v kanceláři Střelnice od 30.5., rezervace na tel. 603 849 460 (nejlépe SMS) nebo na e-mailové adrese strelnice@strelnice.cz
60 Kč
Akce
PÁTEK
17.06.2016
18:00 hod
Velký sál Střelnice
TANČÍME PRO RADOST

TANČÍME PRO RADOST
Dvacátý pátý ročník oblíbeného pořadu. Představí se žáci všech ročníků tanečního oboru ZUŠ. Vstupné 60,- Kč, vstupenky v předprodeji v kanceláři Střelnice od 30.5., rezervace na tel. 603 849 460 (nejlépe SMS) nebo na e-mailové adrese strelnice@strelnice.cz
Hudba
ÚTERÝ
21.06.2016
19:00 hod
Vestibul Střelnice
VÍTÁNÍ LÉTA HUDBOU

VÍTÁNÍ LÉTA HUDBOU
Tradiční koncert při příležitosti prvního letního dne se koná již po šestadvacáté. Hrají a zpívají žáci, absolventi a učitelé ZUŠ a další hosté. Vstupné dobrovolné.
Akce
ÚTERÝ
21.06.2016
21:00 hod
Kino Střelnice
ČESKÁ REPUBLIKA - TURECKO

ČESKÁ REPUBLIKA - TURECKO
Přímý přenos fotbalového utkání - Mistrovství Evropy 2016 ve Francii
Kino
STŘEDA
22.06.2016
17:00 hod
Kino Střelnice
HLEDÁ SE DORY 2D
(animovaná komedie, USA)

HLEDÁ SE DORY 2D
Na stříbrná plátna kin se vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária. První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.
české znění
přístupný
120 Kč
100 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
STŘEDA
22.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
IKARIE XB1
(sci-fi drama, ČR)

IKARIE XB1
Dobrodružná cesta vesmírem v jednom z nejslavnějších českých sci-fi filmů. V retrospektivě sledujeme start kosmické lodi Ikarie XB 1, která se v červnu 2163 vydala se čtyřicetičlennou posádkou do vesmíru k Alfa Centauri. Čtyři měsíce, během nichž loď urazila polovinu vzdálenosti, proběhly v klidu. Navazovala se přátelství, vznikaly lásky, řešily se běžné pracovní úkoly, mladá astronautka Štefa čeká dítě. Časem se však začala projevovat únava a omrzelost, vznikaly spory a hádky. Oslava 110. narozenin nejstaršího člena posádky byla přerušena poplachem - v dráze Ikarie se objevila cizí kosmická loď. Při jejím průzkumu se ukázalo, že jde o vrak pozemské válečné lodi. Během další cesty provedou astronauti důležitou opravu na povrchu lodi. Krátce nato se u posádky začne projevovat zvláštní únava a ospalost vyvolaná zářením Temné hvězdy, způsobující útlum biochemických pochodů v živých organismech. To by mohlo znamenat zkázu celé výpravy, ale mezi Ikarií a Temnou hvězdou se objevilo záhadné ochranné silové pole. Odkud, to nikdo neví… - Snímek byl natočen v roce 1963 a patří mezi nejznámější česká sci-fi díla. Už v době svého vzniku se setkával s příznivými ohlasy kritiků, kteří upozorňovali především na první polovinu, kde nad dramatickým příběhem a technikou budoucnosti převládá popis všedních dní mnohačlenné posádky. Přestože některé technické postupy a nápady byly později okopírovány a v monstróznější podobě rozvinuty, je Ikarie připomínána především pro způsob zachycující lidi budoucnosti.
české znění
přístupný
100 Kč
80 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
PÁTEK
24.06.2016
17:00 hod
Kino Střelnice
HLEDÁ SE DORY 3D
(animovaná komedie, USA)

HLEDÁ SE DORY 3D
Na stříbrná plátna kin se vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária. První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.
české znění
přístupný
140 Kč
100 min

Promítáme ve 3D
Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
PÁTEK
24.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
CENTRÁLNÍ INTELIGENCE
(komedie, USA)

CENTRÁLNÍ INTELIGENCE
Kdysi šikanovaný podivín vyrostl v drsného agenta CIA (Dwayne Johnson) a nyní se vrací zpět na svou bývalou střední školu. S tvrzením, že pracuje na přísně tajném případu, požádá o pomoc svého bývalého trýznitele a někdejšího velkého bosse střední školy (Kevin Hart), který nyní pracuje jako účetní a marně vzpomíná na své slavné dny. Ale dříve, než si usedlý účtař uvědomí, do čeho se vlastně dostal a že již není cesty zpět, následuje svého nového nepředvídatelného přítele, který ho táhne vstříc svému světu plnému přestřelek, špionáží a dalších životu nebezpečných akcí, které by oběma mohly přinést smrt na více způsobů, než by vůbec dokázal spočítat.
titulky
přístupný
110 Kč
100 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ÚTERÝ
28.06.2016
17:00 hod
Kino Střelnice
RATCHET A CLANK: STRÁŽCI GALAXIE
(animovaná komedie, USA)

RATCHET A CLANK: STRÁŽCI GALAXIE
Animovaný snímek Ratchet & Clank vypráví příběh dvou nepravděpodobných hrdinů snažících se zastavit nebezpečné vetřelce, kteří chtějí zničit planetu Solana. Když tito dva kamarádi, něco jako fenek Ratchet a robot Clank, narazí na nebezpečné zbraně schopné zničit celou jejich planetu, musí spojit své síly s týmem profesionálních hrdinů, kteří si říkají Galaktičtí Strážci, aby zachránili celou galaxii. Cestou za záchranou se všichni hrdinové budou učit o všech stránkách přátelství a významu objevování vlastní identity.
české znění
přístupný
110 Kč
90 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
ÚTERÝ
28.06.2016
20:00 hod
Kino Střelnice
OSLNĚNI SLUNCEM
(krimi drama, Itálíe)

OSLNĚNI SLUNCEM
Slavná rocková hvězda Marianne (Tilda Swinton) tráví poklidnou dovolenou na slunečném ostrově v Itálii se svým partnerem Paulem (Matthias Schoenaerts). Idyla je narušena nečekaným příjezdem jejího starého přítele Harryho (Ralph Fiennes) a jeho okouzlující dcery Penelope (Dakota Johnson). Radost z příjemného setkání se pomalu mění v atmosféru plnou skrytých vášní, nedůvěry, podezírání a žárlivosti...
titulky
od 12 let
110 Kč
120 min

Trailer k filmu
Vstupenky online
Kino
SOBOTA
01.07.2017
20:00 hod
Kino Střelnice
DEN NEZÁVISLOSTI: NOVÝ ÚTOK 3D
(akční/dobrodružný/sci-fi, USA)

DEN NEZÁVISLOSTI: NOVÝ ÚTOK 3D
Věděli jsme, že se vrátí. Dvacet let jsme se připravovali. Oni také… Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Poté, co Den nezávislosti redefinoval velkofilmy, přinese další kapitola globální katastrofu nepředstavitelných rozměrů. Za využití posbírané mimozemské technologie spolupracují pozemské národy na ohromujícím obranném programu, jehož úkolem je ochrana planety. Na bezprecedentní vyspělou sílu mimozemšťanů se připravit nelze. Jedině vynalézavost několika statečných mužů a žen může pozemšťany zachránit před vyhynutím.
české znění
přístupný
150 Kč
125 min

Promítáme ve 3D
Trailer k filmu
Vstupenky online
 • Město Králíky

  Město Králíky
 • DS TYL

  Divadelní spolek TYL
 • EU DŮM

  Evropský dům
 • Městská knihovna

  Městská knihovna
 • Městské muzeum

  Městské muzeum
 • Králický Sněžník

  Králický Sněžník