PROGRAM / Hudba

ČTVRTEK
30.05.2019
16:00 hod
Velký sál Střelnice
JARNÍ ZPÍVÁNÍ MŠ MORAVSKÁ

JARNÍ ZPÍVÁNÍ MŠ MORAVSKÁ
Jarní hudební a taneční vystoupení dětí z MŠ Moravská. Vstupné dobrovolné.
PÁTEK
07.06.2019
19:00 hod
Velký sál Střelnice
VÝROČNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ

VÝROČNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ
Šestý celovečerní koncert dechového orchestru Základní umělecké školy v Králíkách pod vedením Bc. Milana Fogla. Ve velkém sále Střelnice se orchestr představí v plné sestavě včetně dospělých absolventů ZUŠ a hostů. Vstupné 80,- Kč, vstupenky budou k dispozici na místě před koncertem, možnost rezervace vstupenek na tel. č. 778 523 034 (hospodářka ZUŠ – Bc. Jiřina Švédová).
SOBOTA
08.06.2019
18:30 hod
Poutní kostel Dolní Hedeč
VE STÍNU SVÝCH MUŽŮ

VE STÍNU SVÝCH MUŽŮ
Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad 2019. V poutním kostele na Hedeči se představí Královéhradecké kvarteto a M. Aroutjunowa – varhany (Rusko/SRN). – Milena Aroutjunowa se narodila v Moskvě, kde vystudovala skladbu a varhany na Čajkovského konzervatoři. Ve studiích pokračovala v Miláně, Brémách a v Luxemburgu. Získala ceny z řady soutěží. V současné době působí jako koncertní a chrámová varhanice v Německu. Královéhradecké kvarteto (Alena Hübnerová, Jaromír Křováček – housle, Petr Kovář – viola, Diana Bartáková – violoncello) vzniklo v roce 2014 původně jako studentské kvarteto pod názvem Smyčcové kvarteto Univerzity Hradec Králové. Nejdříve účinkovalo na různých akcích UHK, vernisážích a koncertech pro mládež. Z členů kvarteta se postupně stali profesionální hudebníci s cílem rozšířit si repertoár a vystupovat i na samostatných koncertech. Současný repertoár kvarteta tvoří skladby starých autorů, skvosty klasiky i vlastní aranže populární a filmové hudby a je neustále doplňován o nové skladby, inspirované přáním posluchačů. Velkou část jejich činnosti tvoří popularizace hudby pro děti, školní mládež i dospělé, kde představují různé hudební žánry ve spolupráci s tanečním divadlem. – Program: Fanny Mendelssohn-Hensel, F. Mendelssohn-Bartholdy, Clara Wieck-Schumann, R. Schumann, Antonín Dvořák. – Vstupné dobrovolné bude věnováno na potřeby poutního kostela. Bezplatná doprava na koncert je zajištěna autobusem pana Berana, odjezd z autobusového nádraží v 18:00 hodin.
PÁTEK
14.06.2019
18:00 hod
Vestibul Střelnice
ZÁVĚREČNÝ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU ZUŠ

ZÁVĚREČNÝ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU ZUŠ
Koncert pěveckého sboru ZUŠ pod vedením Bc. Petry Fišerové se koná ve vestibulu Střelnice, vstupné dobrovolné.
PÁTEK
21.06.2019
19:00 hod
Vestibul Střelnice
VÍTÁNÍ LÉTA HUDBOU

VÍTÁNÍ LÉTA HUDBOU
Tradiční koncert při příležitosti prvního letního dne se letos koná po dvacáté deváté. Účinkují žáci, absolventi a učitelé ZUŠ, studenti konzervatoří a vysokých hudebních škol a další hosté. Vstupné dobrovolné.
SOBOTA
29.06.2019
17:00 hod
PASAT.KRALIKY.COM

PASAT.KRALIKY.COM
Sedmnáctý ročník opravdu velmi malého hudebního festivalu se koná na zahrádce hostince U Lípy. Účinkují WiFiTch, Theraphossa, Miagra, E-Band, E.O.P.M. a mnoho dalších. Vstupné dobrovolné.
 • Město Králíky

  Město Králíky
 • Městská knihovna

  Městská knihovna
 • Městské muzeum

  Městské muzeum
 • Králický Sněžník

  Králický Sněžník