PROGRAM / Hudba

SOBOTA
22.09.2018
19:30 hod
Velký sál Střelnice
RADŮZA

RADŮZA
Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů Radůza (vlastním jménem Radka Vranková) začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. Již tři dny na to byla Radůza představena širšímu publiku v Lucerně. V roce 2001 dokončila studia na pražské konzervatoři a v témže roce vyšlo její debutové album Andělové z nebe. Dnes má na kontě desítku CD studiových i živých a také úspěšné DVD Půjdu, kam chci. Její hudba vychází částečně z šansonu, ale největší díl inspirace čerpá Radůza z folklóru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Řadí se tak k silné generaci české alternativní scény, která sklízí úspěchy nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničí. Kromě skládání vlastních písní se věnuje také komponování vážné a scénické hudby, jakož i studiu lidové hudby různých evropských národů. – Po kratší odmlce se Radůza vrátila ke koncertování a vydala nové album Studna v poušti. To se setkalo s velkým zájmem posluchačů i hudebních recenzentů, kteří o něm psali jen v superlativech. V nominacích České hudební akademie na ceny Anděl za nejlepší hudební počiny se album Studna v poušti objevuje v kategorii Sólová interpretka. Prodejní úspěch alba se proměnil v platinovou desku. – Vstupné 250,- Kč, předprodej vstupenek u paní Kubešové v obchodě Dětský textil, tel.: 732 202 193.
NEDĚLE
23.09.2018
17:00 hod
Městské muzeum
ORLICKO-KLADSKÝ VARHANNÍ FESTIVAL

ORLICKO-KLADSKÝ VARHANNÍ FESTIVAL
Orlicko-kladský varhanní festival vznikl před 22 lety jako skromný nápad několika nadšenců, ale brzy se spontánně rozrostl ve významnou kulturní událost mezinárodního rozměru. V posledních letech se festivalu pravidelně účastní okolo 20 měst nebo obcí a každoročně na festival zavítají významní čeští i zahraniční interpreti. Festival je nejen přehlídkou varhaníků a přizvaných sólistů, ale také zajímavých nástrojů. Orlicko-kladský region totiž disponuje bohatstvím varhan různých velikostí a slohových období od renesance po současnost. Festival mimo jiné reaguje i na významná jubilea skladatelů varhanní hudby. – Ve varhanním salonku Městského muzea se v letošním roce představí Jiřina Dvořáková-Marešová. Vstupné 70,- Kč, vstupenky k dispozici na místě koncertu.
SOBOTA
13.10.2018
20:30 hod
Kavárna Střelnice
DE LA BLANCHE & ZUPPER & THERAPHOSSA

DE LA BLANCHE & ZUPPER & THERAPHOSSA
Hudební večírek v Kavárně Střelnice bude tentokrát opulentní. Zahraje pražská kapela De La Blanche králického rodáka Honzy Ruppricha, z Letohradu přijedou garage-punkoví Zupper a místní hudební scénu bude reprezentovat Theraphossa. Vstupné dobrovolné.
SOBOTA
27.10.2018
16:00 hod
Poutní kostel Dolní Hedeč
BONI PUERI

BONI PUERI
Slavnostní koncert ke 100. výročí založení Československé republiky. Účinkuje Český chlapecký sbor Boni Pueri. Sbor byl založen v roce 1982 a patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům. Dosud absolvoval na 4000 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii. Ředitelem tělesa je PhDr. Pavel Horák, Ph.D. – Děkujeme za velkorysý finanční dar paní Janě Ponocné, která po 12 letech končí ve funkci starostky města Králíky. Paní Ponocná (ve spolupráci s Klubem Na Střelnici) věnuje tento slavnostní koncert spoluobčanům jako poděkování a vyjádření úcty všem, kteří pracovali na dobrém jménu města Králíky. – Koncert se koná v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Dolní Hedeči. Vstupné dobrovolné bude věnováno na potřeby poutního kostela.
 • Město Králíky

  Město Králíky
 • DS TYL

  Divadelní spolek TYL
 • EU DŮM

  Evropský dům
 • Městská knihovna

  Městská knihovna
 • Městské muzeum

  Městské muzeum
 • Králický Sněžník

  Králický Sněžník