PROGRAM / Hudba

PÁTEK
22.03.2019
20:00 hod
Velký sál Střelnice
MORČATA A SPOL.

MORČATA A SPOL.
Rockový večer uvedou obnovení NOU ENTRY (Králíky), pokračovat bude oblíbená THERAPHOSSA (Králíky). Hlavním hostem je skupina MORČATA NA ÚTĚKU (Brno) a po půlnoci celou show zakončí OurAS (Anenská Studánka). – Vstupné v předprodeji 180,- Kč (vstupenky jsou v předprodeji u paní Kubešové v obchodě Dětský textil ve Valdštejnově ulici), vstupné na místě 220,- Kč.
SOBOTA
30.03.2019
19:30 hod
Velký sál Střelnice
JARNÍ KONCERT - BIG BAND LANŠKROUN

JARNÍ KONCERT - BIG BAND LANŠKROUN
sobota 30.3. JARNÍ KONCERT – BIG BAND LANŠKROUN zač. v 19:30 hod Tradiční jarní koncert mají králičtí posluchači spojený s Dechovou harmonií Letohrad. V letošním roce se ovšem můžou těšit na jiný vynikající regionální orchestr, a sice Big Band Lanškroun. Ten patří již dlouhou dobu mezi přední české big bandy. Jeho zakladatelem (r. 1983) a dirigentem je Josef Pilný, pod jehož vedením se orchestru podařilo dosáhnout řady zajímavých úspěchů. Široký repertoár (750 skladeb) umožňuje orchestru vystupovat na koncertech, festivalech, plesech, městských slavnostech či na doprovodných akcích různého druhu. Samostatných koncertů odehrál Big Band Lanškroun za svou existenci stovky. Vystupuje se svými vokálními a instrumentálními sólisty, v minulosti spolupracoval s řadou profesionálních interpretů a zpěváků (Karel Hála, Jitka Zelenková, Láďa Kerndl, Radka Fišarová, Heidi Janků, Dasha, Jan Smigmator ad.). Big band Lanškroun měl v roce 2000 tu čest být jedním z hlavním bodů programu při slavnostním zakončení mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, hrál také na mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Zřejmě největší výzvu v dosavadní historii orchestru představovalo pozvání k doprovodu Waldemara Matušky při koncertu k jeho 70. narozeninám v červenci 2002 ve vyprodané pražské Lucerně, který vysílala ČT 1 v hlavním vysílacím čase. V roce 2007 Big Band Lanškroun vystoupil jako jeden ze dvou doprovodných orchestrů na setkání se sirem Nicholasem Wintonem v kongresovém centru v Praze. Orchestr je častým hostem v rozhlasových studiích. – Vstupné 100,- Kč, vstupenky v prodeji na místě představení.
STŘEDA
10.04.2019
19:00 hod
Základní umělecká škola
VIOLONCELLOVÝ RECITÁL

VIOLONCELLOVÝ RECITÁL
V loňském roce oslavilo 20leté jubileum duo klavíristky Jitky Čechové a violoncellisty Jana Páleníčka (místním posluchačům se opakovaně představili jako součást slavného Smetanova tria). Jejich vrcholné umění bylo v uplynulých letech oceněno mnoha prestižními hodnoceními odborné kritiky české i zahraniční. Hudbymilovná veřejnost jim projevuje vřelou přízeň po celou dobu jejich působení. Na interpretaci pozoruhodné umělecké dvojice je vyzdvihováno absolutní hudební splynutí duší, emocionální náboj, hluboká expresivita projevu. Z bohaté studnice repertoáru dua můžete vybírat skladby, které byly v jejich interpretaci mnohokrát vyzdviženy na nahrávkách – Beethovenovy sonáty, Brahmsovy sonáty, Rachmaninova sonáta, Martinů sonáty a řada dalších drobnějších kompozic romantických a novodobějších skladatelů. Koncerty jsou zpestřeny průvodním slovem umělců, přibližujícím vznik děl a osobní pohled interpreta. – Koncert se koná v sále Základní umělecké školy. Vstupné 80,- Kč, děti a mládež zdarma.
SOBOTA
13.04.2019
20:00 hod
Velký sál Střelnice
MICHAL HRŮZA & Kapela Hrůzy

MICHAL HRŮZA & Kapela Hrůzy
Michal Hrůza je český zpěvák a kytarista, zakládající člen skupiny Ready Kirken. Hudbě se začal věnovat na střední škole, kde byl členem školní hudební skupiny a hrál amatérské divadlo. Po maturitě založil punkrockovou kapelu Brambory. V roce 1993 se odstěhoval do Pardubic a hrál tři roky ve skupině Anachronic. V roce 1996 založil skupinu Ready Kirken, se kterou natočil pět hudebních alb a napsal pro ni více než padesát písní a textů. Jeho skladba pro Anetu Langerovou Voda živá byla v letech 2005 a 2006 hitem roku. V roce 2006 byl z Ready Kirken vyhozen a založil novou skupinu - Kapelu Hrůzy. S ní natočil alba Bílá velryba, Napořád, Noc, Den, Sám se sebou. Podílel se i na hudbě k filmu Lidice, Padesátka, Zakázané uvolnění, Pohádky pro Emu, Ten, kdo tě miloval. Je autorem mnoha televizních písní (např. seriál Vyprávěj). Michal Hrůza říká: „Ještě než se zavřeme do studia, vyrazíme na jaře na 14 koncertů napříč Českou republikou, abychom vám představili několik zbrusu nových písní z připravovaného alba. Nebudou chybět ani staré známé hity jako Zakázané uvolnění, Pro Emu nebo 1+1. Do playlistu zařadíme i písničky ze starších alb, které ještě na koncertním podiu nedostaly prostor. Role předkapely se tentokrát zhostí mladá herečka a zpěvačka Nelly, která představí skladby ze svého debutového EP V okamžiku.“ – Vstupné 300,- Kč v předprodeji / 350,- Kč na místě. Předprodej vstupenek u paní Kubešové v obchodě Dětský textil ve Valdštejnově ulici.
 • Město Králíky

  Město Králíky
 • DS TYL

  Divadelní spolek TYL
 • EU DŮM

  Evropský dům
 • Městská knihovna

  Městská knihovna
 • Městské muzeum

  Městské muzeum
 • Králický Sněžník

  Králický Sněžník