PROGRAM / Hudba

NEDĚLE
22.09.2019
17:00 hod
Městské muzeum
ORLICKO-KLADSKÝ VARHANNÍ FESTIVAL

ORLICKO-KLADSKÝ VARHANNÍ FESTIVAL
Orlicko-kladský varhanní festival vznikl před 23 lety jako skromný nápad několika nadšenců, ale brzy se spontánně rozrostl ve významnou kulturní událost mezinárodního rozměru. V posledních letech se festivalu pravidelně účastní více než dvacítka českých a polských měst nebo obcí a každoročně na festival zavítají významní čeští i zahraniční interpreti. Festival je nejen přehlídkou varhaníků a přizvaných sólistů, ale také zajímavých nástrojů. Orlicko-kladský region totiž disponuje bohatstvím varhan různých velikostí a slohových období od renesance po současnost. Festival mimo jiné reaguje i na významná jubilea skladatelů varhanní hudby. – V rámci letošního 23. ročníku varhanního festivalu se ve varhanním salonku Městského muzea představí zakladatel festivalu profesor Michal Novenko. Vstupné 70,- Kč, vstupenky k dispozici na místě koncertu.
STŘEDA
25.09.2019
19:00 hod
Evropský dům
LUCIE NESVADBOVÁ & DMYTRO HOLOVENKO

LUCIE NESVADBOVÁ & DMYTRO HOLOVENKO
Koncert králické rodačky kytaristky Lucie Nesvadbové a jejího kolegy z Akademie múzických umění v Krakově Dmytryho Holovenka. V programu zazní skladby J. S. Bacha, Joaquína Rodriga, Johanna Kaspara Mertze, Rolanda Dyense a Dušana Bogdanoviće. Koncert se koná v sále Evropského domu. Vstupné 50,- Kč, vstupenky k dispozici na místě koncertu.
SOBOTA
19.10.2019
20:00 hod
Velký sál Střelnice
LIMETALL & Theraphossa

LIMETALL & Theraphossa
Koncert rockové skupiny LIMETALL a místní předkapely Theraphossa. – Vstupné v předprodeji 250,- Kč / na místě 300,- Kč, předprodej vstupenek v restauraci U Lípy, pan Zdeněk Mucha.
 • Město Králíky

  Město Králíky
 • Městská knihovna

  Městská knihovna
 • Městské muzeum

  Městské muzeum
 • Králický Sněžník

  Králický Sněžník