PROGRAM / Hudba

ČTVRTEK
31.05.2018
19:30 hod
Velký sál Střelnice
PETER LIPA & BAND

PETER LIPA & BAND
Peter Lipa – slovenský zpěvák, skladatel, hudební organizátor, moderátor, manažer jazzového hudebního života, dlouholetý dramaturg a promotér předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni. Jeho hudba vychází ze spojení jazzu a blues, vytvořil velmi osobitý vokální projev s důrazem na text. Jako jeden z mála uplatňuje v jazzu slovenský jazyk, vychází z rytmických možností textu a přenáší je do hudebního projevu. V jeho repertoáru najdeme tradicionály, swingové i jazzové standardy a samozřejmě původní písně. Během své kariéry se vždy obklopoval vynikajícími muzikanty, kteří se podíleli na Lipově reputaci zpěváka evropské úrovně. Např. v letech 1981-1987 Peter Lipa zpíval v Blues Bandu Luboše Andršta. Od roku 1990 je prezidentem Slovenské jazzové společnosti. Kuriozitou je, že svouji první nahrávku vydal až ve 40 letech, přesto je velmi plodným interpretem s velkou koncertní praxí, vždyť je o něm známo, že zpíval na všech kontinentech! Sám ale říká, že největším zážitkem pro něj bylo společné zpívání s Bobbym McFerrinem při jeho bratislavském koncertě. – Koncert se stolovou úpravou sálu (možnost zakoupení občerstvení v kavárně Střelnice před koncertem a o přestávce). – Vstupné 200,- Kč, předprodej vstupenek u paní Kubešové v obchodě Dětský textil, tel.: 732 202 193.
SOBOTA
09.06.2018
18:00 hod
Poutní kostel Dolní Hedeč
MARIA A ROMAN PERUCKI

MARIA A ROMAN PERUCKI
Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad 2018. V poutním kostele na Hedeči se představí polská manželská dvojice – houslistka Maria Perucki a varhaník Roman Perucki, profesor gdaňské Akademii muzycznej, kde vede katedru klávesových nástrojů a kde působil také jako prorektor. Jeho koncertní činnost je skutečně bohatá, odehrál více než 2000 koncertů. – Bezplatná doprava na koncert je zajištěna autobusem pana Pinkase, odjezd z autobusového nádraží v 17:40 hodin. Vstupné dobrovolné bude věnováno na potřeby poutního kostela.
ČTVRTEK
21.06.2018
19:00 hod
Vestibul Střelnice
VÍTÁNÍ LÉTA HUDBOU

VÍTÁNÍ LÉTA HUDBOU
Tradiční koncert při příležitosti prvního letního dne se letos koná po dvacáté osmé. Hrají a zpívají žáci, absolventi a učitelé ZUŠ a další hosté, tentokrát možná i ze zahraniční. Vstupné dobrovolné.
SOBOTA
30.06.2018
18:00 hod
PASAT.KRALIKY.COM

PASAT.KRALIKY.COM
Šestnáctý ročník velmi malého hudebního festivalu se koná na zahrádce hostince U Lípy. Účinkují WiFiTch, Theraphossa, ... de la Blanche, Kapela Způdy a další. Vstupné dobrovolné.
 • Město Králíky

  Město Králíky
 • DS TYL

  Divadelní spolek TYL
 • EU DŮM

  Evropský dům
 • Městská knihovna

  Městská knihovna
 • Městské muzeum

  Městské muzeum
 • Králický Sněžník

  Králický Sněžník